Online programování v Robloxu

Ellipse_7

Online programování v Robloxu

Máš rád Roblox a chtěl by sis vytvořit vlastní hru, kterou bys mohl hrát s kamarády? Přesně pro tebe je tento kroužek určený! Naučíš se vytvářet mapy, programovat v jazyce Lua a publikovat svoji hru do Roblox store a mnohem víc!

Co se naučíš?

  • Pracovat v Roblox Studio
  • Vytvořit vlastní objekty v Robloxu
  • Programovat herní mechanismy v jazyce Lua
  • Publikovat hry na Roblox servery

Pro koho je kroužek určen?

  • Kroužek je určen pro děti od 5. třídy, výhodou jsou předchozí zkušenosti z Minecraft kroužků

Co potřebují děti pro přihlášení?

Jak budeme s dětmi komunikovat?

  • Ke komunikaci s dětmi budeme využívat platformu Discord - odkaz. Veškeré informace o instalaci a nastavení naleznete zde.

Naše kroužky si můžete vyzkoušet zcela bez rizika a to tak, že vám garantujeme 14 dní, tedy 2 lekce, na vrácení peněz.

Kroužek prosím standardně objednejte, zaplaťte a vyplňte přihlášku. Pokud nebudete spokojeni, peníze vám vrátíme.

Ano, do kroužku je možné se připojit kdykoli v průběhu února - května, protože kroužky jsou organizovány projektově a je tak možné se stát členem některého z týmů a začít budovat a učit se.

Cena kroužku je v takovém případě ponížena o již proběhlý počet lekcí. Pokud máte zájem se připojit později, kontaktujte nás prosím a my vám poskytneme slevový kupon.

Samozřejmě! Platby v EUR jsou možné. Pakliže budete chtít zobrazit ceny kroužků v EUR, přepněte si Vámi preferovanou měnu v pravém horním rohu.

Hardware

Na kroužek je potřeba standardní stolní počítač nebo notebook. Požadavky na hardware nejsou nijak vysoké.

Software

Pro účast na kroužku je nutné si zajistit dva programy uvedené níže. Po zakoupení účasti na kroužku vám zašleme návody na připojení se a velice rádi vám před 1.kroužkem pomůžeme s připojením a nastavením.

  1. Minecraft JAVA Edition (k zakoupení např. zde https://www.minecraft.net/en-us/store/minecraft-java-edition)
  2. Discord jako komunikační platformu (ke stažení zdarma je dostupný zde https://discord.com)

Návod

Na níže uvedených videích naleznete návod pro připojení na server Minecraft a Discord.

Jak se připojit k serveru Minecraft

Jak se připojit k Discordu

Naše Minecraft servery jsou postavené na Java edici.

Využíváme různé pluginy nutné pro administraci serverů a správu týmů. Přesto, že každý tým má svůj vlastní server, můžeme dělat hromadné akce, jako jsou prohlídky serverů ostatních týmů nebo testování miniher...

Pluginy nám umožní také například vrátit zpět nepovedenou akci. Hráči ocení i plugin WorldEdit, který dětem umožní zdokonalit jejich stavitelské umění.

Java Edice je i výhodnější při využívání příkazů, kde velmi dobře funguje nápověda a kontrola syntaxe napsaných příkazů.

V neposlední řadě je Minecraft Java Edice levnější - viz https://www.minecraft.net/en-us/get-minecraft.

V předchozí otázce řešíme výhodu Minecraft Java verze a pluginů, které využíváme. WIN verze nabízí také řadu výhod, které bychom do budoucna využili, například Code Connect, ...

Interně provádíme testy tak, abychom mohli umožnit připojení na kroužky i z WIN a EDU edice.

Bohužel ne, viz předchozí otázka ohledně Java edice. Děti se v průběhu kroužku učí pracovat s příkazy přes klávesnici počítače. Tyto možnosti jsou při práci s tabletem velmi omezené.

Servery prozatím pouštíme jen v době kroužku. Snažíme se tak kontrolovat náklady na serverovou infrastrukturu. Důležitý je také fakt, že na kroužku děti fungují v týmech, v ideálním případě by měli na svých projektech pracovat společně.

Službu, která by umožnila spouštět si server pro práci mimo čas kroužku, připravujeme. V případě zájmu nás kontaktujte

Kroužky jsou organizovány projektově, každý projekt trvá 2-4 lekce dle dovedností dětí. Děti pracují v týmech. Na konci projektu děti připraví prezentaci a svou tvorbu prezentují dalším dětem z kroužku. Na konci školního roku budou projekty vyhodnoceny a děti a rodiče budou hlasovat o nejlepších, které získají zvláštní cenu.

Na úvodní lekci jsou děti rozděleny do týmů, ve kterých pracují na projektových úkolech. V každém týmu je maximálně 4-5 dětí a každému týmu se věnuje jeden mentor. Děti tak mají velice intenzivní vedení a podporu.

Kroužky jsou dimenzované tak, abychom mohli maximálně rychle poskytnou podporu při řešení technických problémů a zároveň rovnoměrně děti učili nové dovednosti, nebo před ně stavěli nové výzvy. Při prvních lekcích je obvykle jeden mentor na tým. Ve fázi, kdy jsou vyřešeny všechny technické problémy je k dispozici jeden mentor pro 3 týmy.

Virtuální kroužky umožňují obě možnosti, protože děti jsou rozděleny do týmů.

Tzn. pakliže váš syn/dcera navštěvoval/a kroužek v 1.pololetí, bude pokračovat na úrovni týmu, ve kterém byl/a. Pokud jsou pro vás naše kroužky nové, budou děti rozřazeny dle svých dovedností.

Vedle technických dovedností a kreativity u dětí na kroužcích rozvíjíme i kompetence pro týmovou spolupráci. Při práci v týmu se učíme komunikovat, rozdělovat si a upřesňovat role, dělat dohody i zvládat konflikty. Chceme vést děti také k samostatnosti ve všech ohledech.

Pokud máte více dotazů k našim kroužkům, prosím kontaktujte nás pomocí kontaktního formuláře. Moc rádi vám všechny zodpovíme! :-)

Zobrazení Mřížka Seznam

1 položka

na stránce
Nastavit sestupně
Zobrazení Mřížka Seznam

1 položka

na stránce
Nastavit sestupně
Copyright © 2021 BRIDGE Academy, Všechna práva vyhrazena.